Tworzenie Treści Wideo - Nagrywanie na YouTube
aplikacja do nagrywania filmów

Aplikacja do nagrywania filmów [16 sztuk]

Aplikacja do nagrywania filmów na smartfonie dzięki którym zaczniesz tworzyć treści wideo. Subiektywna lista WideoNinja.

Poznaj moje zestawienie najlepszych aplikacji, które zamienią Twojego smartfona w profesjonalną kamerę i zabierz się do nagrywania wideo!

Prawdopodobnie wiesz już, że produkcja wideo to najlepszy sposób na przyciągnięcie uwagi Internautów. To najłatwiejszy rodzaj contentu do przyswojenia (przez widza).

Dobra wiadomość jest taka, że tworzenie wysokiej jakości filmików jest dziś łatwiejsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Produkcja wideo nie wymaga już drogiego sprzętu i długiego czasu oczekiwania na pobranie plików na komputer. Teraz wszystko jest w zasięgu ręki.

Nic dziwnego,  biorąc pod uwagę fakt, że smartfony towarzyszą nam dziś w niemal każdym momencie życia.

Według danych Statista, w 2019 roku liczba użytkowników smartfonów wyniosła ponad 2.5 miliarda osób. Łatwo więc zrozumieć, dlaczego twórcy aplikacji do nagrywania filmów prześcigają się w nowych funkcjach, które mają przyciągnąć uwagę użytkowników.

Jeśli zależy Ci jednak na tym, co naprawdę najlepsze, dobrze trafiłeś. W tym artykule przygotowałem zestawienie 16 aplikacji do nagrywania filmów oraz ich edycji, które swoimi nowoczesnymi funkcjami pomogą Ci prześcignąć konkurencję. Czytaj dalej i znajdź narzędzie, które sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej!

Aplikacje do nagrywania filmów stają się coraz popularniejsze dzięki coraz mocniejszym smartfonom. Technologia pozwala nam na coraz więcej.

Lista stworzona jest oczywiście w sposób subiektywny. Z racji tego, że nie jest to ranking pod nazwą “najlepsze aplikacje do nagrywania filmów” to też pozycja danej aplikacji jest po prostu losowa.

Jeśli oprócz wyboru odpowiedniej aplikacji do nagrywania filmów interesuje Cię temat jak nagrywać filmy na telefonie to zapraszam Cię do mojego wpisu, która omawia ten temat dogłębnie. 

Tymczasem zapraszam Cię do zapoznania się z dość ciekawymi aplikacjami, które pomogą Ci nagrać film na telefonie.

Dlaczego warto korzystać ze specjalnych aplikacji do nagrywania filmów?

Zanim przejdziemy do naszej listy – być może zastanawiasz się, dlaczego w ogóle miałbyś inwestować w oddzielną aplikację do nagrywania wideo.

Plusów takiego rozwiązania jest wiele. 

Po pierwsze, narzędzie do nagrywania filmów pozwala na tworzenie i edytowanie filmików bez konieczności wynajmowania planu czy zakupu drogiego sprzętu. Jest po prostu łatwiejsze i dostępne dla każdego.

Co więcej, aplikacje do nagrywania filmów sprawdzają się świetnie w przypadku, gdy zależy Ci na szybkiej publikacji contentu na mediach społecznościowych. W końcu większość platform jest dziś z nimi w jakiś sposób połączona, w  związku z czym szybkie udostępniane filmów na mediach społecznościowych może znacznie zwiększyć jego zasięg.

Istotne jest również, że wiele z tych aplikacji oferuje swoje usługi całkiem za darmo, co odróżnia je od programów komputerowych. Ewentualne opłaty są natomiast niewielkie i zdecydowanie warte swoich efektów.

Pamiętaj też, że aplikacje te są adaptowane na smartfony, w związku z czym wykazują o wiele bardziej intuicyjne działanie, niż programy komputerowe. Ich interfejs jest prosty – brak skomplikowanego menu, nadmiaru opcji czy skrótów. Wszystkie funkcje są w zasięgu jednego kliknięcia.

Zabierajmy się więc do pracy! Oto najlepsze aplikacje do tworzenia wideo / filmów. Oczywiście według mnie najlepsze.

Aplikacja do nagrywania filmów dla profesjonalnych rezultatów

Choć współczesne technologie rozwijają się w niezwykłym tempie, to aparaty w smartfonach nadal nie osiągnęły jeszcze jakości profesjonalnego sprzętu (a nawet sprzętu ze średniej półki). To nie oznacza jednak, że kamera w telefonie nie może dać świetnych rezultatów! Może! I jest to coraz częstsze.

Na rynku istnieje bowiem wiele aplikacji, które pozwalają na obróbkę obrazu oraz kontrolę nad detalami takimi jak ostrość, ekspozycja czy rozdzielczość. To pozwala na naprawdę dobrą produkcję. Jeśli szukasz narzędzi, które pomogą uczynić Twój content bardziej profesjonalnym, zerknij na moje zestawienie najlepszych aplikacji do nagrywania wideo.

1. FiLMic Pro

aplikacja do nagrywania filmów
 • dostępny dla Anroida oraz iOSa
 • płatna aplikacja do nagrywania filmów

Kolejną zaawansowaną aplikację na smartfony stanowi FiLMic Pro, który wyróżnia się bardzo prostym i łatwym w obsłudze interfejsem. 

Aplikacja daje również możliwość zmiany poszczególnych ustawień nagrywania filmu w celu jak najlepszego dostosowania do własnych preferencji. Jest to naprawdę rozbudowane narzędzie pozwalające na pełną kontrolę nad rejestrowanym obrazem. Zamienia nasz smartfon w sprzęt do nagrywania wideo z prawdziwego zdarzenia.

Do licznych funkcji FiLMic Pro należą m.in. nagrywanie w zwolnionym tempie i nagrywanie tzw. time-lapse’a. Użytkownicy narzekają jednak na błędy techniczne, takie jak np. blokowanie w trakcie nagrania. Wadą FiLMic Pro jest również jego cena (dla niektórych). 

 

Aplikacja do nagrywania filmów jest dostępna w Google Play za 14.99$. Występuje też w systemie iOS. Moim zdaniem w przypadku gdy nasz smartfon nie oferuje dużej kontroli nad rejestracją obrazu ten zakup jest wart swojej ceny. Wszystko zależy od posiadanego przez nas modelu smartfona. Coraz częściej jest tak, że wbudowana aplikacja do nagrywania filmów ma wiele możliwości.

URL aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.filmic.filmicpro&hl=pl

2. Camera Plus Pro

 • dostępny dla iOS
 • aplikacja płatna + płatne dodatki

Camera Plus Pros to kolejna opcja do użytkowników systemu iOS. Aplikacja pozwala na praktyczne i łatwe dostosowywanie opcji w celu ulepszenia wideo.

Nie jest jednak to najlepiej oceniana aplikacja do nagrywania filmów przez użytkowników iOS. Zresztą sam zobaczysz jej cenę.

Camera Plus Pro jest dostępna w AppStorze za 0.99$.

URL do aplikacji: https://apps.apple.com/us/app/camera-plus-pro/id345752934

aplikacja do nagrywania filmów ios

3. ProCam 8

 • dostępny dla iOS
 • aplikacja jest płatna + posiada wbudowane płatne funkcje

Jeśli szukasz aplikacji, która podniesie Twój sprzęt (ale tylko marki Apple) do rangi profesjonalnej kamery, ProCam 8 to coś właśnie dla Ciebie. Narzędzie posiada funkcje dostępne dotychczas tylko w lustrzankach / bezlusterkowcach, co otwiera drzwi do produkowania naprawdę dobrego materiału.

Do najważniejszych funkcji ProCam 8 należą ręczna regulacja ekspozycji, ostrość, balans bieli oraz bardzo wiele opcji dla różnych trybów obrazu i 4K.

ProCam 8 jest do pobrania za 33 złote, a w trakcie używania można go jeszcze uzupełnić o płatne dodatki. Osobiście za tą kwotę z czystym sumieniem polecam tą aplikację.

URL do aplikacji: https://apps.apple.com/pl/app/procam-7/id730712409?l=pl

4. Cinema FV-5

 • dostępna dla androida
 • płatna

Cinema FV-5 pozwala Ci kręcić i obrabiać filmy jak prawdziwy profesjonalista. Do licznych funkcji aplikacji należą m.in. kontrola obrazu (ISO, naświetlenie, balans bieli), przybliżanie i oddalanie podczas nagrywania, kodeki wideo i audio oraz kompatybilność 4K.

Jedno warto nadmienić – są lepsze aplikacje do nagrywania filmów 🙂

Cinema FV-5 jest dostępna dla Androida i kosztuje około 10 złotych.

URL do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.cinema.pro&hl=pl

5. Camera JB+

 • dostępna dla androida
 • płatna aplikacja do nagrywania filmów

Ze względu na swój bardzo intuicyjny interfejs, Camera JB+ to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie praktyczność. Wszystkie funkcje aplikacji są widoczne i łatwo dostępne podczas nagrywania.

Dostępna tylko dla użytkowników Androida, Camera JB+ daje możliwość optymalizacji ekranu, dostosowania jakości obrazów oraz filmowania w 4K.

Jej pobranie jest możliwe za opłatą 8 złotych.

URL do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moblynx.camerajbplus&hl=pl

6. OpenCamera

 • dostępna dla Androida
 • darmowa

Open Camera to jedna z najlepszych aplikacji do nagrywania wideo na Androida. Oferuje dziesiątki funkcji, które do tej pory były dostępne jedynie w profesjonalnych programach.

Oprócz standardowych opcji takich jak dostosowywanie naświetlania, ostrości i balansu bieli, Open Camera posiada także możliwość nagrywania komend głosowych, dzięki którym możesz sterować aplikacją zdalnie.

Open Camera jest zintegrowana z zewnętrznymi mikrofonami, przez co zapewnia prawdziwie profesjonalne brzmienie. Jest dostępna w Play Storze, skąd można ją pobrać całkiem za darmo.

Osobiście używam i polecam tą aplikacje do nagrywania filmów wideo.

URL do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera&hl=pl&gl=US

7. Mavis

 • dostępny dla iOSa
 • darmowy, z możliwością dokupienia dodatkowych funkcji

Mavis to kolejna aplikacja do nagrywania filmów przeznaczone dla użytkowników Apple’a. Od innych aplikacji w swojej klasie odróżnia się jednak wieloma unikalnymi cechami.

Mavis daje możliwość regulacji elementów takich jak szybkość przechwytywania i ekspozycji, wektor chromatyczny w czasie rzeczywistym oraz niestandardowa częstotliwość odświeżania obrazu. 

I to nie wszystko – MAVIS pozwala także na podłączenie do portu Lightning urządzeń zewnętrznych, takich jak mikrofony. Interfejs aplikacji jest przejrzysty, intuicyjny i zapewnia dostęp do wszystkich funkcji za zaledwie jednym dotknięciem.

Chociaż sam Mavis jest aplikacją darmową, to jego bardziej zaawansowane opcje dostępne są wyłącznie za opłatą. Co nie zmienia faktu, że jest to godna polecania aplikacja do nagrywania filmów.

URL do aplikacji: https://apps.apple.com/us/app/mavis-pro-camera/id979227459

8. MoviePro

 • dostępne dla iOSa
 • płatne

Jeśli szukasz aplikacji podobnej do FilMIc Pro, jednak zależy Ci na mniejszych kosztach, możesz sięgnąć po Movie Pro.

Aplikacja ta oferuje całe mnóstwo funkcji, takich jak ustawianie ostrości manualnej, kontrola ekspozycji, sterowanie dźwiękiem na ekranie czy też obsługa mikrofonów Bluetooth.

Movie Pro jest do nabycia w AppStorze za jedyne 9.99$, co stanowi naprawdę niską cenę za tak świetne rezultaty.

URL do aplikacji: https://apps.apple.com/us/app/moviepro-pro-video-camera/id547101144

Aplikacje do nagrywania filmów dla kreatywnych

Profesjonalizm jest ważny, jednak czasami zależy nam bardziej na fantazji. Jeśli chcesz stworzyć coś lekkiego i zaskakującego efektami specjalnymi, sięgnij po aplikacje wyposażone w funkcje, które Ci to ułatwią. 

Tego typu narzędzia przydadzą się szczególnie dla osób zaangażowanych w produkcję contentu na social media, którym zależy na przyciągnięciu uwagi publiczności.

Sprawdź zestawienie najlepszych aplikacji do nagrywania filmów z efektami specjalnymi, dzięki którym rejestracja filmów stanie się doskonałą zabawą!

9. Lapse It Pro

 • dostępny dla Anroida i iOSa
 • darmowy, z płatnymi funkcjami

Słyszałeś kiedyś o funkcji time-lapse? Technika ta polega na kondensacji długiego filmu do kilkuminutowej animacji, i w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Świetnie obrazuje to płynący czas.

Jeśli chciałbyś wdrożyć ją do swojej strategii, ale nie wiesz jak, nie musisz się martwić – Lapse It Pro Ci w tym pomoże.

Aplikacja pozwala nie tylko na przyspieszanie i zwalnianie filmików, ale również na nagrywanie, edycję i publikowanie materiałów w mediach społecznościowych.

Lapse It Pro jest dostępne za darmo dla użytkowników Androida i iOSa, choć aplikacja oferuje również funkcje za dodatkową opłatą. 

Wersja bez reklam kosztuje natomiast 18 złotych w Play Store i 2.99$ w App Storze.

URL do aplikacji Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ui.LapseItPro&hl=pl

URL do aplikacji iOS: https://apps.apple.com/us/app/lapse-it-pro/id536495161

10. Super 16

 • dostępne dla Androida
 • płatne z możliwością dokupienia dodatkowych funkcji

Jeśli lubisz styl vintage i tęsknisz za dniami Kodaka, Super 16 powinien zostać Twoim nowym, nostalgicznym przyjacielem. Aplikacja oferuje tekstury, ziarna i urocze niedoskonałości, które znaleźć można było tylko w starym aparacie dziadka.

Aplikacja do nagrywania filmów Super 16 posiada nieco bardziej skomplikowany interfejs, ale daje za to fantastyczne rezultaty dla wielbicieli stylu retro. Super 16 jest dostępny za darmo dla użytkowników Androida.

URL do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dwsh.super16&hl=en_US&gl=US

11. VideoCam Illusion

 • dostępne dla Androida i iOSa
 • darmowe

Unikatową cechą aplikacji VideoCam Illusion jest możliwość dodawania efektów specjalnych w rzeczywistym czasie nagrywania filmu.

Aplikacja jest darmowa i dostępna dla użytkowników Androida i iOSa.

URL do aplikacji Android: https://play.google.com/store/apps/details?hl=en&id=com.androidillusion.videocamillusion

12. Fx Guru

 • dostępna dla Androida i iOSa
 • darmowa z dodatkowo płatnymi funkcjami

Lubisz efekty filmowe rodem z Hollywood i chciałbyś ich użyć we własnych nagraniach? W takim razie sięgnij po FxGuru! 

Aplikacja pozwala na dodawanie wyjątkowych efektów dźwiękowych i wizualnych (takich jak np. huki czy inwazje kosmitów) – wszystko to, co znajdziesz w profesjonalnych produkcjach filmowych. Propozycja bardziej do zabawy choć nie jest powiedziane, że z zabawy może urodzić się ciekawy projekt 🙂

FxGuru występuje w wersji darmowej dla Androida i iOSa.

URL do aplikacji Android: https://play.google.com/store/apps/details?hl=pl&id=com.picadelic.fxguru

URL do aplikacji iOS: https://apps.apple.com/us/app/fxguru-movie-fx-director/id553674737

13. VHS Camcorder

 • dostępny dla iOS i Androida
 • płatny

VHS Camcorder to kolejna aplikacja idealna dla zwolenników stylu retro, która zabiera nas w czasy odtwarzaczy kaset wideo. Oprócz tworzenia efektów vintage, VHS posiada także narzędzia przycinania, zróżnicowaną liczbę klatek na sekundę oraz bezpośrednie udostępnianie materiałów w mediach społecznościowych.

Aplikacja kosztuje 3.99$ dla użytkowników Androida i 2.99$ w systemie iOS.

URL do aplikacji Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rarevision.vhscamlite&hl=pl

URL do aplikacji iOS: https://apps.apple.com/pl/app/vhs-cam-retro-camcorder-fx/id1091555594?l=pl

14. SloPro

 • dostępna dla iOS
 • darmowa

SloPro to kolejna aplikacja do nagrywania filmów dla osób, którym zależy na łatwej zmianie tempa ich filmów. Narzędzie pozwala również na zatrzymywanie nagrania i włączenie go z powrotem w urwanym momencie, bez potrzeby tworzenia dwóch oddzielnych filmików, co przydaje się podczas edycji.

SloPro umożliwia także bezpośrednie przesyłanie materiałów do mediów społecznościowych. Aplikacja jest dostępna  za darmo dla systemu iOS.

URL do aplikacji: https://apps.apple.com/us/app/slopro/id507232505

15. Boomerang

 • dostępny dla Androida i iOSa
 • darmowy

Boomerang kolejne popularne narzędzie, które rozpoczęło swoje działanie jako dodatkowa funkcja Instagrama, a dziś ma status własnej aplikacji do tworzenia zabawnych i kreatywnych filmów.

Widea z “bumerangiem” możesz tworzyć za pomocą Stories na instagramowym koncie, lecz istnieje również opcja pobrania oddzielnej aplikacji Boomerang za darmo z Google Play i App Store.

URL do aplikacji Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.boomerang&hl=pl

URL do aplikacji iOS: https://apps.apple.com/pl/app/boomerang-from-instagram/id1041596399?l=pl

16. HyperLapse

 • dostępne dla iOSa
 • darmowe

HyperLapse to aplikacja Instagrama, która umożliwia tworzenie filmików z funkcją “przesunięcia w czasie”. Jeśli chcesz, by Twoje konto na Instagramie odznaczało się świetnym contentem, HyperLapse to coś właśnie dla Ciebie.

Aplikacja daje możliwość przyspieszania tempa filmu o nawet 12 razy (co pozwala na zobrazowanie całego zachodu słońca w zaledwie kilka sekund). 

Choć HyperLapse jest aplikacją Instagrama, nie musisz zakładać konta, by móc z niej korzystać. Narzędzie jest dostępne dla użytkowników Apple’a za darmo – wystarczy ją pobrać i przechowywać nagrane filmy na telefonie.

URL do aplikacji: https://apps.apple.com/pl/app/hyperlapse-from-instagram/id740146917?l=pl

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • https://wideoninja pl/aplikacje-do-nagrywania-filmow/
 • iphone programy do nagryvania bideo

Nazywam się

Bartosz Bartczak “WideoNinja”

i od kilkunastu lat tworzę treści wideo. 

Pomagam przedsiębiorczym osobom tworzyć nienaganne wideo za pomocą sprawdzonej i rzetelnej wiedzy w skompresowanej formie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.