Tworzenie Treści Wideo - Nagrywanie na YouTube

O mnie

WIDEONINJA
Bartosz Bartczak

Pasjonat wideorejestracji, montażu oraz postprodukcji wideo. Chętnie dziele się wiedzą odnośnie świata edycji wideo. Na swoim koncie mam ponad 100 godzin materiałów szkoleniowych, które stworzyłem. Zostań ze mną Wideo Ninja!

Przygodę z montażem wideo zacząłem w 2000 roku. Czerwiec tamtego roku to czas kiedy w domu rodzinnym pojawił się komputer Pentium III. Od tamtego pamiętnego czasu zaczęły się pierwsze kroczki z poznawaniem programu do edycji wideo. Padło na Adobe Premiere PRO i zostało tak do dzisiaj.

Na blogu i na kanale YouTube chcę dzielić się wartościową wiedzą. Niepowielanymi spostrzeżeniami, sprawdzonymi metodami, poradami które wynikają z mojego (i tylko mojego) doświadczenia. Dość już w sieci jest “ekspertów”, którzy sprzedają nową wiedzę po przeczytaniu 3 artykułów.

Moją misją (jak to górnolotnie brzmi) jest nauczenie każdego montażu wideo, tworzenia filmów. Z dnia na dzień wideo staje coraz bardziej popularne, coraz bardziej dostępne. Czemu tego nie wykorzystać?

Liczy się dla mnie kontakt z osobami. Każde pytania otwiera drzwi do poznania nowego zagadnienia. Dla mnie i dla Ciebie – dlatego pytaj 🙂

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania możesz śmiał do mnie napisać. Staram odpisywać na bieżąco ale pamiętaj, że są dni w których ciężko znaleźć czas aby nawet coś zjeść 🙂

Mój email: bartosz@wideoninja.pl

9 komentarzy

 • Dzień dobry

  “O mnie” dużo nie mówi ale jeśli to nie wielka tajemnica 🙂 co obecnie wykonujesz?
  Tzn chciałbym wiedzieć czy pracujesz normalnie a obróbką wideo (o ile tak to można nazwać) zajmujesz się dorywczo, czy może jesteś pełnoprawnym “montażystą”?

  Chciałbym wejść w materiał montażu wideo ale ogrom materiału jest przerażająca. A taki program jak Adobe Premiere ma interfejs przyjazny już obeznanym użytkownikom. Np. masa filtrów, efektów wszystko aby zobaczyć jak to dział muszę nanieść na film a później co zapamiętać czy stworzyć listę które są fajne albo które do czego służą?

  Wracając do Ciebie. Jak już zaczynałeś to pierwsze projekty robiłeś znajomym czy już ludziom?
  jak wyjść do ludzi ze swoim warsztatem?

  Pozdrawiam,
  Marcin

  PS fajne poradniki, przejrzałem wszystko.

  • Mój błąd. Zamiast na maila to jako komentarz wysłałem.
   Pomyliło mi się z formularzem kontaktowym.

 • Witam. Świetna strona ! Kiedy można liczyć na coś o Ediusie? Od początku przygody z kamerą pracuje na Pinnaclu 16 i jestem na takim etapie aby przejść na coś bardziej profesjonalnego. Boję się skomplikowania programu dlatego każda wskazówka i porada bezcenna ! Pozdrawiam.

  • Witam, dziękuję za miłe słowa które niezmiernie motywują. Co do Ediusa to aktualnie nie mam go w planach na najbliższe 3 miesiące więc w jego kwestii niestety ale nie pomogę. Jednak jak będziesz chciał to napisz do mnie na @ i podeślę Ci miejsce które pomoże Ci podszkolić warsztat Ediusa, chyba, że już znalazłeś kursy wideo.

  • Spróbuj użyć funkcji Crop. Ustawienia są banalne, masz 4 boki do wyboru i wybierasz wartość o ile ma być odcięte. Jeżeli nie dasz rady, napisz mi e-mail.

 • Czesc,
  mam ptanko.Nabylem sportowa kamere SJ4000 i szukam jakiegos programu ktory umożliwił obróbke bez straty na jakosci.
  Movie Maker wydaje sie obnizac jakosc ..nie mowiac juz o youtube.
  Pozdrawiam i dziekuje,
  Marcin

 • Hej
  Masz może jakiś turtial na temat warp stabilization? Poswięcam temu zagadnieniu kolejny tydzień i jak kamień w wodę…Po wykonaniu stabilizacji obraz bardzo tnie w sumie to efekt słaby. Jest na to jakiś sposob?Nagrywam z hexy do gimbala mam podpiętą kamerę gopro3+ nagrywam w 2.7K 30 fps.

  • To dziwne, że z samego gimbala obraz już trzęsie… Obraz tnie na podglądzie czy w pliku finanlnym?