Tworzenie Treści Wideo - Nagrywanie na YouTube

Ślubny Montaż Wideo

montaż ślubny

Jak ulepszyć montaż ślubny?

W tym wpisie zaprezentuje Ci w jaki sposób można poprawić, dodać nowe aspekty w montażu wideo z naciskiem na montaż materiałów weselnych. Przedstawię Ci zarówno ciekawe projekty jaki wtyczki do programów montażu wideo.

W tym wpisie skupię się głównie na dodatkach które można zakupić, otrzymać głównie do programów Adobe tj. Adobe Premiere PRO oraz After Effects. Nie faworyzuje w żaden sposób owych programów do edycji ślubnych filmów, po prostu pracuję na nich od lat i mogę aktualnie przedstawić kilka dodatkowych, które nadadzą nowy wygląd naszym produkcjom.

Gotowe projekty After Effects

Stworzenie projektu w Adobe After Effects który będzie wyglądał dość interesujące nie należy do prostych rzeczy, jednak edycja gotowego projektu już tak, tymbardziej przygotowanego w sposób rzetelny.

W sieci znajdziemy głównie dwa portale które oferują sprzedaż gotowych projektów do AAE. Są to www.revostock.com oraz videohive.net gdzie videohive ma obszerniejszą bazę. Wystarczy, że na owych portalach wpiszesz frazę “wedding” a strona wyszuka dla Ciebie projekty które stricte powiązane są właśnie z ceremonią ślubu. Revostock ma nieco droższe projekty za które musimy zapłacić blisko 50 dolarów, natomiast videohive ma masę projektów które rozpoczynają swoją cenę już od 15$ choć przyzwoite projekty to koszt 35$. Jednak mimo wszystko wydanie 100 zł na projekt, które jest świetnie przygotowany to znakomita inwestycja. Niejednokrotnie wraz z projektem sprzedający zawiera w nim wideo tutoriale odnośnie edytowania projektu. Nie mniej jednak, każdy kto miał już styczność z montażem wideo poradzi sobie intuicyjnie podczas edycji w Adobe After Effects.

Wtyczki czyli plug-ins Adobe Premiere

Rozpocznę od wtyczek które umożliwią nam nadanie ciekawych, oryginalnych kolorów naszych nagrań. Szczególnie przydaję się to gdy tworzymy teledyski choć również niejednokrotnie może nam to pomóc podczas korekcji barwnej naszych nagrań.

http://www.motionvfx.com/mplugs-3.html

http://www.colorghear.com/store/

http://www.digitalfilmtools.com/filmstocks/

 

[autoresponder slug=”autoresponder-1″]

Stabilizacja obrazu – nie można pominąć tej kwestii, któż z nas chciałby oglądać nagrania które cały czas drżą. Szczególnie problem ten uwydatnia się gdy kręcimy materiał tzw. “z ręki”. Z pomocą przyjdzie nam plugin od ProDad o nazwie Mercalli. Plugin ten w dobry sposób niweluje drgania w naszych nagraniach. Użytkownicy Adobe Premiere PRO mogą również skorzystać z filtru/efektu wideo o nazwie Warp Stabilizer który również dobrze sobie radzi ze stabilizacją obrazu.

http://www.prodad.com/home/products/video_optimization/300391667,l-us.html

Dodatki typu flary, soczewki etc.

Mają charakter czysto estetyczny, jednak fajnie uzupełniają nasze produkcje.

http://www.digitalfilmtools.com/tiffenDFX

Zestaw przejść, filtrów oraz efektów wideo oferuje nam kolejny produkt od ProDad a mianowicie Vitascene. To dość ciekawy plugin, ponieważ dzięki niemu możemy wykonać szereg operacji. Plugin instaluje się jako dodatkowe przejścia wideo oraz jako efekty wideo.

http://www.prodad.com/home/products/videoeffects/300445178,l-us.html

Na samym końcu pragnę przedstawić Ci inne wtyczki które mogą Cię zainteresować. Na początku przedstawię Ci wtyczkę o nazwie Twixtor która pozwoli nam na świetny Time Remapping oraz spowolnienie nagrań. Dzięki niemu nasze spowolniena nie będą odbywac się tak “skokowo”.

Twixtor

Ostatnim pluginem który przedstawię jest zMatte który umożliwia nam świetne kluczowanie naszych materiałów wideo dzięki czemu, możemy wykonać np. świetny wstęp do naszego filmu ślubnego.

http://www.digitalfilmtools.com/zmatte

Mam nadzieję, że przygotowany artykuł choć w minimalnym stopniu pomoże dodać nowe aspekty w Twoim wideo montażu. To tyle jeżeli chodzi o te dwie kwestie. Daj znać jak podobał się artykuł i czy chciałbym jego rozwinięcie.

 

Nazywam się

Bartosz Bartczak “WideoNinja”

i od kilkunastu lat tworzę treści wideo. 

Pomagam przedsiębiorczym osobom tworzyć nienaganne wideo za pomocą sprawdzonej i rzetelnej wiedzy w skompresowanej formie.

1 komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bezpłatny kurs obróbki filmów w darmowym programie DaVinci Resolve właśnie wystartował!