Tworzenie Treści Wideo - Nagrywanie na YouTube

GoPro HERO4

go pro 4 black

GoPro Hero 4 – Opis kamery sportowej GoPro 4

Wielkimi krokami nadchodzi premiera najpopularniejszej kamery sportowej jaką jest GoPro a ściślej mówiąc GoPro HERO4. Producent zapowiedział, że model kamery sportowej pojawi się w dwóch wersjach Silver oraz Black. Czym się różnią od siebie dwa modele dowiesz się w dalszej części. Data premiery GoPro HERO4 czy też prezentacji według tego co przekazał producent GoPro będzie to 8 październik 2014.

GoPro słynie z tego iż ma w swojej gamie świetne kamery sportowe sygnowane nazwą GoPro Hero, czym zaskoczy nas 4? Jak przedstawia się specyfikacja GoPro Hero4 i jaki koszt należy ponieść?

GoPro Hero4 Black

cena: 1999 zł

go pro 4 blackgo pro 4 black tyl

Nagrywane rozdzielczości oraz ilość klatek na sekundę.
Na stronie producenta:

 • 4K – 30fps
 • 2.7K – 50fps
 • 1080p – 120fps

Inne źródła [polski sklep GoPro] mówią o dodatkowych opcjach nagrywania w GoPro HERO4 Black

 • 1440p – 80fps
 • 960 – 120fps
 • 720p – 120fps

GoPro Hero4 Silver

cena 1599 zł

go pro 4 silvergo pro 4 silver tyl

 • 4K – 15fps
 • 2,7K – 30fps
 • 1080p – 60fps

Nie wiem jak pozostałe rozdzielczości ponieważ nie mogę znaleźć nigdzie rzetelnych informacji. Update nastąpi zatem po premierze.

Różnice pomiędzy GoPro Black a Silver?

Jak widać modele różnią się ilością klatek w danej rozdzielczości i oczywiście… ceną 😉

Dodatkowo model Silver posiada dotykowy ekran z tyłu urządzenia dzięki któremu możemy sterować ustawienia nagrywania etc.

Co dodatkowo w GoPro Hero 4 [Silver i Black]

Tryb Protune który umożliwi nam manualne ustawienia kolorystyki, ekspozycji oraz ISO. Warto wspomnieć iż w GoPro HERO3 nie mieliśmy takiej możliwości.

Tryb video Super View – umożliwia nam nagrywanie jeszcze szerszego, panoramicznego kadru dzięki czemu możemy się cieszyć jeszcze większymi kadrami rejestrowany przez GoPro 4. Oprócz tego mamy do dyspozycji inne tryby od szerokiego do wąskiego.

HERO4_superview
obrazek pochodzi z shop.gopro.com/

Tryb Auto Low Light – przydatny w gorszych warunkach oświetleniowych. GoPro 4 zmniejsza ilość rejestrowanych klatek aby je lepiej naświetlać.

Tryb Quick Capture – pomoże nam jednym klikiem rozpocząć nagrywanie. Dla osób które chcą uchwycić spontaniczne momenty 😉

Obsługa WiFi, bluetooth pomoże nam sterować naszą kamerą GoPro za pomocą GoPro APP z tego co mi wiadomo, działa na Androida oraz iOS.

Pomimo wbudowanego ekranu kamera sportowa GoPro HERO4 zapewnia pełną odporność na czynniki zewnętrzne, w tym na wodę do 40 metrów.

Poprawiono jakość nagrywanej ścieżki audio w stosunku do GoPro 3.

Zdjęcia w GoPro Hero 4

Możliwość manualnego ustawienia kolorów,limitu ISO, balansu bieli, ostrości oraz ekspozycji

Zdjęcia 12 MP które można wykonać w zdumiewającej szybkości 30 na sekundę.

Świetna opcja Lapse która umożliwia nam robienie zdjęć w określonych momentach czasowych. Od 0.5 do 60 sekund.

Podsumowanie kamery sportowej GoPro Hero 4

Rozdzielczość 4k oraz duża ilość klatek na sekundę to cechy tej kamery sportowej. GoPro zastosowało szybszy procesor, jak producent GoPro piszę – 2 razy szybszy, lepsze mikrofony – zbiera dwukrotnie większy zakres dynamiczny w stosunku do GoPro 3 oraz umożliwił ręczne ustawienia dla wideo i zdjęć. Jak dla mnie w tej cenie to produkt “must have” 🙂

Przedstawienie GoPro HERO 4

Możliwości GoPro HERO 4

Nazywam się

Bartosz Bartczak “WideoNinja”

i od kilkunastu lat tworzę treści wideo. 

Pomagam przedsiębiorczym osobom tworzyć nienaganne wideo za pomocą sprawdzonej i rzetelnej wiedzy w skompresowanej formie.

11 komentarzy

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • Wygląda to ciekawie. Zastanawia mnie dość niska cena modeli, które opisujesz. O osiągach tych kamer słyszałem – 4K w 30fpsach w porównaniu do gp black 3+ gdzie jest 15 klatek. Zatem cena bardzo ciekawa i zobaczymy czy taka będzie. Ciekawy sprawa że Black 4 nie ma LCD – ale w sumie pewnie dlatego, żeby to black 4 miał najdłuższą pracę na baterii, co dla wielu ma istotne znaczenie.

 • Łohoho, kamerki robią wrażenie. Przymierzam się od pewnego czasu do zakupu kamerki sportowej i chociaż tych dwóch modeli cena jest nie mała, to z pewnością wezmę je pod uwagę. Czasem warto dołożyć i cieszyć się fajnym sprzętem. A czy październikowa premiera doszła do skutku bo nie widzę update’u :)?

 • Uwielbiam GoPro! Miałem swego czasu kamerkę, świetnie się sprawdzała na wakacjach, foty wychodzą naprawde super. Ja swoją niestety roztrzaskałem, spadła gdzieś w górach i nie było sensu jej składać… Składałem na nią kaskę przez kilka miesięcy. Może pora znów coś odlożył i zakupić GoPro Hero czwóreczkę? Pomyślę, pomyślę…

 • Dobrze zrecenzowana kamera. Na pewno przyda się do kręcenia w ekstremalnych warunkach, więc ludzie uprawiający sporty ekstremalna to może być jedna z grup docelowych tej kamery.

 • Super ta kamerka ! zastanawiam się nad zakupem, bo uwielbiam jeździć na nartach więc fajne momenty można by zarejestrować. Niestety cena jej mnie troszkę przeraża ale wszystko jest możliwe 😉 Bardzo czytelny i fajny blog, z wielką chęcią się czyta. Na pewno przejrze inne posty które tutaj są umieszczone. Pozdrawiam serdecznie

 • Za każdym razem jest tak samo, czekam aż wyjdzie nowy model… szukam najtańszego dystrybutora, czytam, testuje, i co.. wychodzi nowszy model. I bądź tu mądry którą generacje GoPro brać?

 • Mam bardzo ważne pytanie.Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem gopro hero 4 black i nie bardzo wiem jak ją ustawić przed filmowaniem pod wodą.Wybieram się na nurka w polskich jeziorach i chciałbym nagrać coś fajnego;)

Kurs edycji wideo

w DaVinci Resolve

ZNÓW JEST

16108