Tworzenie Treści Wideo - Nagrywanie na YouTube
Jak-tworzyć-wideo-w-domu

Wczoraj poprowadziłem bezpłatne szkolenie dotyczące rozpoczęcia przygody z tworzeniem treści wideo.

 

 

Emocje już opadły… Jestem bardzo zadowolony z transmisji, a to dopiero początek.

 

 

W przyszłym tygodniu poprowadzę kolejne bezpłatne szkolenie – tym razem zajmiemy się edycją wideo.

 

Masę pytań dostałem w wiadomościach. Powoli na nie odpisuję. Wiele osób pyta o kolejne szkolenia, konsultacje, pomoc itd. Mam pewien plan, pomysł.

 

 

O tym za chwilę – to będzie długa wiadomość ale być może bardzo ważna dla Ciebie i Twojego biznesu.

Ten czas pokazuje, że bycie online w połączeniu z wideo jest najsilniejszym orężem, który jest odporne na wszelkie zmiany. Stąd wielkie zainteresowanie tematem.

 

Jeśli nie udało się być na transmisji. Zapraszam do powtórki. Będzie dostępna do jutra.

 

 

https://www.facebook.com/677280018948972/videos/215197896572775/   

 

 

To szkolenie miało nam omówić temat, pokazać możliwości abyśmy mogli ruszyć dalej z tematem. Jak się okazuje – niewiele potrzeba aby zacząć działać. 

 

Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych nadal może być to temat ciężki ale… jest on do zrealizowania. Chciałbym poprowadzić serię szkoleń, które krok po kroku poprowadzą przez etapy tworzenia wideo. Co więcej w praktyce, z interakcją i konsultacjami. 

 

Minusem takiego przedsięwzięcia jest czas, który trzeba poświęcić na jego realizację. Dla przykładu – wczorajszy live, który trwał 2 godziny to 3 dni pracy + kilka lat doświadczeń, praktyki i testów. Żeby była jasność – nie żałuję nawet minuty poświęconej na to szkolenie 🙂

 

Po rozmowach z Wami widzę, że jest zapotrzebowanie na takie zamknięte szkolenia. Dlatego rysuje się plan takich szkoleń:

 

  • Sprzęt w praktyce. Szkolenie w którym pokażę szeroki wachlarz sprzętów do nagrywania oraz transmisji. Omówię podłączanie, konfigurację, korzystanie, możliwości itd. Dzięki temu nie musisz kupować sprzętów w ciemno (większość mam ale dokupię na potrzeby tego szkolenia). Od razu będziesz widzieć co Ci się przyda i jakie ma możliwości. To byłoby zamknięte szkolenie + sesja pytań. Jeśli zajdzie potrzeba – będę nagrywał również poradniki w formie wideo. Nigdzie nie widziałem takiego rozwiązania nawet za granicą.

 

  • Transmisje online. Tutaj skupimy się na konfiguracji, możliwościach programu OBS Studio do transmisji. To będzie seria poradników wideo + sesja na żywo z Twoimi pytaniami i ewentualnie pokaz jak ja to robię. Pokażę jak dodać źródło wideo z aparatu, telefonu. Jak dodawać odliczanie, plansze, napisy, przejścia. Jak używać dodatków dźwiękowych i wideo itd. Kompleksowy poradnik.

 

  • Nagrywanie wideo za pomocą aparatu, kamery, a także telefonu. Omówię Ci jak filmować aby odbiór nagrania był jak najlepszy. Omówię ciekawe aplikacje na telefony, które wspierają proces nagrywania. To będzie prawdziwy kombajn. Kompendium wiedzy tj. poradniki wideo, zamknięta transmisja na żywo.

 

  • Edycja wideo. Tutaj pokażę Ci aż dwa programy w których możemy dokonywać edycji materiału. Sam wybierzesz, którego chcesz się uczyć. Z całą pewnością gwarantuję Ci, że nauczysz się edycji wideo w takim stopniu, że zacznie sprawiać Ci to przyjemność. Będzie to połączenie poradników wideo + sesji na żywo. 

 

  • Dystrybucja wideo. Tutaj omówię Ci jak tworzyć materiały wideo na określoną platformę: Facebook, YouTube, Instagram, LinkedIn. Dodatkowo temat wzbogacę o aplikacje, programy, które pozwalą na szybkie tworzenie animacji do potrzeb mediów społecznościowych.

 

  • Wszystko inne – wszystko co narodzi się po drodze naszej współpracy. Każde kolejne pytanie i odpowiedź będzie wzbogacało tą serię porad. 

 

To dla mnie pilotażowy program stąd może okazać się, że będzie to dla Ciebie najlepsza opcja. Połączenie mojego zaangażowania oraz zaangażowania uczestników to może być naprawdę przygoda zmieniająca życie zawodowe.

 

Dlaczego piszę o tym dzisiaj? Bo to spontaniczna decyzja. Narodziła się jakieś 2 godziny temu. Dzisiaj są moje urodziny i pomyślałem, że to idealny czas aby zmienić coś u mnie i u Ciebie.

 

Wszystko to dostosowane do warunków domowych. Dlaczego? Bo takie mamy czasy. Ja mam dwie lokalizacje w których mógłbym nagrywać. Pierwsze to pomieszczenie około 30 metrów kwadratowych, które jest moim “studiem” tylko do nagrywania. Drugie to mały pokój – tutaj właśnie narodził się pomysł na serię poradników “Jak tworzyć wideo w domu”.

 

Co potrzeba do uruchomienia projektu? Twojego zaangażowania i chęci. Jeśli masz angażować się tylko w małym stopniu to nie traćmy czasu – serio 🙂

 

Koniecznie daj znać co o tym sądzisz. Taki program szacuję na około 5 tygodni. Poradniki w formie wideo, dwa / trzy spotkania na żywo w tygodniu. Efekt finalny? Ty umiesz nagrywać, transmitować, edytować wideo i rozwijasz swój biznes. Innej opcji nie biorę pod uwagę.

[et_bloom_inline optin_id=”optin_29″]

 

Nazywam się

Bartosz Bartczak “WideoNinja”

i od kilkunastu lat tworzę treści wideo. 

Pomagam przedsiębiorczym osobom tworzyć nienaganne wideo za pomocą sprawdzonej i rzetelnej wiedzy w skompresowanej formie.

2 komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • To świetny pomysł. Jestem nauczycielem tańca i tak jak wszyscy obecnie z reala muszę przenieść się do on-line. By to zrobić muszę nauczyć się wielu rzeczy jak filmować, jak montować i obrabiać materiały video by były ciekawe, no i później je umieszczać w sieci. Gdy prowadziłem zajęcia w realu było to mi kompletnie nie potrzebne. Obecnie widać że bez tego nie można żyć. Zatem z chęcią wezwę udział w takim kursie. Pozdrawiam Pio