Tworzenie Treści Wideo - Nagrywanie na YouTube

Video Instagram

instagram

Czy słyszałeś o aplikacji Instagram, która umożliwia agregowanie swoich zdjęć? Aplikacja Instagram z której miesięcznie korzysta około 150 milionów użytkowników, w połowie 2013 roku wprowadziła możliwość nagrywania video oraz umieszczania na ich serwerze.

Co w tym nadzwyczajnego?

W zasadzie nic. Jednak biorąc pod uwagę trendy na USA a w Polsce, miną lata kiedy w Polsce będzie to trendy. Czy nie warto choć trochę wyprzedzić konkurencję i korzystać z owej możliwości? Aby być konkurencyjnym należy budować przewagę.

Introducing Video on Instagram from Instagram on Vimeo.

Instagram pozwala nam na uchwycenie do 15 sekund filmu video. Wow, tak krótko?! Dokładnie tak, musimy się nieźle wysilić aby zainteresować i sprowadzić Klienta na stronę. Wydaję się, że Instagram będzie jedynie do celów hobbystycznych oraz humorystycznych. Jednak znając życie, nie długo marketerzy odkryją świetne narzędzie do promocja w Instagramie.

Z czym mi się skojarzyło do obcięcie czasu trwania filmów do tylko 15 sekund? Oczywiście, że z Twitterem który również ogranicza ilość znaków w swojej treści a mimo to, stał się on świetnym narzędziem do promocji i komunikacji.

Twitter wprowadził podobną usługę o nazwie Vine,  która pozwala na zarejestrowanie 6 sekund filmiku. Proszę wpisz sobie słowo kluczowe vine albo vines w wyszukiwarkę google bądź #vine na facebooku a zobaczysz jak stało się to popularne.

Należy uważnie obserwować nową usługę Instagram i wycisnąć z niej esencję marketingową.

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • jaki format filmu na instagram

Nazywam się

Bartosz Bartczak “WideoNinja”

i od kilkunastu lat tworzę treści wideo. 

Pomagam przedsiębiorczym osobom tworzyć nienaganne wideo za pomocą sprawdzonej i rzetelnej wiedzy w skompresowanej formie.

3 komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Niby fajnie, tylko w Polsce – jak napisałeś – za kilka lat dopiero ta moda dojdzie. Choć niektóre trendy dochodzą do nas szybciej (po kilku miesiącach). Warto dodać, że nie wszystko się u nas przyjmuje. Mamy inną mentalność, i tyle.

  • Heh, dwa lata później i filmów na polskim Instagramie dalej w sumie jest niewiele. Może to i dobrze, bo zrobić 15 sekund ciekawego filmu to w sumie jest wyzwanie, a kiedy decydujemy się na oglądanie “klipu”, to inwestujemy parę niezłych sekund… Kiepskie zdjęcie odrzucamy w ułamku sekundy. Spędzam na Instagramie relatywnie sporo czasu, a filmów prawie nie oglądam. Chyba, że jestem pewien, że się nie zawiodę :).

  • Obecnie Instagram, to aż minuta filmu – jednak w Polsce cały czas popełniane są te same błędy – np. Tworzenie filmów z lektorem… bez dodania napisów, a Instagram przecież domyślnie wycisza filmy.

    Ja osobiście używam animacji video, a tworzę je w jednym z popularnych programów dostępnych w Clickbank (Video Maker FX).

Bezpłatny kurs obróbki filmów w darmowym programie DaVinci Resolve właśnie wystartował!