Obróbka Filmów - Nagrywanie na YouTube

Premiera Kurs Adobe Premiere

Kurs Adobe Premiere

W dniu dzisiejszym w końcu nadeszła chwila w której mogę zaprezentować Ci kompleksowy kurs Adobe Premiere PRO Krok Po Kroku.

Kurs Wideo Adobe Premiere

Materiał to 11 godzin nauki wideo, samej esencji wraz z praktycznymi wskazówkami dotyczących montażu wideo oraz efektywnej pracy w Adobe Premiere PRO. Podzieliłem to na 125 lekcji aby materiał kursu wideo był lżejszy do przyswojenia.

Więcej o szkoleniu Adobe Premiere PRO przeczytasz tutaj:

http://premiere.wideoninja.pl/

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

 • Pokażę Ci w jaki sposób ustawić prawidłowo projekt oraz sekwencję w Adobe Premiere. Przeplot oraz nagranie progresywne nie będzie dla Ciebie teraz zagadką. Dowiesz się kiedy stosować odpowiedni preset do swoich projektów.
 • Dogłębnie omówię interfejs programu. Nie każdy zna angielski (ja też znam go słabo) więc postanowiłem skrupulatnie rozbić to na mniejsze lekcje i krok po kroku omówić poruszanie się po programie Adobe Premiere PRO abyś zaoszczędził swój czas i wiedział jak użyć programu elastycznie do swoich potrzeb.
 • Ustawisz w końcu prawidłowo program do sprawnej edycji. Zmniejszy to ilość zawieszania się programu do minimum, poprawi płynność pracy.
 • Omówię efektywny proces importu plików do programu. Przyśpieszy nam to pracę oraz selekcję kadrów. Nauczę Cię dobrych praktyk organizacji plików. Nie każdy zwraca na to uwagę, a pozwala to na zaoszczędzenie czasu.
 • Omówię “tajemnicze” pliki cache, podglądu oraz proxy. Dowiesz się jak pracuje program Adobe Premiere i jakie tworzy pliki do sprawniejszej pracy. Koniec z dziwnym ubywającym miejscem na dysku, zacinającym się podglądem materiału!
 • Kolejna lekcja kursu Premiere pro… Dobre praktyki docinania klipów czyli chleb powszedni montażysty. Poznaj efektywne procesy cięcia klipów oraz narzędzia w Premiere, które to umożliwiają.
 • Zapoznam Cię z narzędziami edycyjnymi w Premiere Pro, a następnie zaprezentuję je na przykładach. Dzięki temu będziesz wiedział w jakiej sytuacji najlepiej użyć danego narzędzia. Dzięki temu niejednokrotnie jest tak, że edycję wykonamy za pomocą 3 kliknięć, a nie jak to zazwyczaj bywa u początkujących, manualnie, kilka operacji dla prostego zdarzenia.
 • Poznasz zaawansowaną edycję dzięki której jeszcze precyzyjniej będziesz umieszczał swoje kadry w projekcie.
 • Zaznajomisz się z markerami, które mają wiele zastosowań w edycji, a są rzadko stosowane. Zastąpią notatnik, bądź na przykład przyśpieszą tworzenie projektów w takt muzyki.
 • Omówię główne skróty klawiaturowe, które według praktyków edycji w Adobe Premiere PRO potrafią przyśpieszyć pracę nawet o 24 %.
 • Dźwięk w filmie jest równie ważny jak wizja. W końcu nauczysz się poprawnie definiować głośność klipów w Premiere zamiast powielać błędy, które są na ten temat w sieci i płatnych kursach.
 • Zrozumiesz kanały audio, nauczysz się synchronizować dźwięk z np. zewnętrznego rejestratoraWyrównasz poziomy audio na całym projekcie aby nie było drastycznych różnić pomiędzy ścieżkami audio.
 • Zaznajomię Cię z funkcją dzięki której będziesz mógł modelować swoje kadry w sposób ciekawy i nieprzeciętny.
 • Dodamy grafiki statyczne aby wzbogacić nasze projekty, a następnie… zaczniemy je animować. W końcu to wideo czyli ruch!
 • Przejścia wideo. Tutaj przede wszystkim przekażę Ci dobre praktyki używania przejść aby Twoje projekty były dobrze odbierane przez oglądających.
 • Efekty wideo. Przecież nasze produkcje muszą być najlepsze! Tutaj poznasz od kuchni jakich efektów warto używać. Poznasz ich fizykę pracy w Adobe Premiere PRO.
 • Korekcja barwna. W końcu dowiesz się na czym polega prawidłowy proces poprawy koloru. Tak na prawdę wszystko składa do jednej rzeczy, której nikt dziwnym trafem nie tłumaczy. Dzięki prostemu zabiegowi dokonasz prawidłowej korekty, a Twoje kadry nie będą się od siebie różniły.
 • Manipulacja czasem klipów. Kilka praktycznych przykładów oraz funkcji. Dowiesz się w jaki sposób manipulować czas płynnie, a nie skokowo. Dowiesz się czemu obraz “klatkuje”, jak temu zapobiec i na co warto zwracać uwagę aby tego uniknąć.
 • Teksty, tytułu, napisy. Są wszechobecne w produkcjach dlatego warto poznać w jaki sposób dodawać je do naszych projektów.
 • Edycja z wielu kamer? Nic prostszego! Pokażę Ci jak synchronizować nagrania z wielu źródeł prosto w Adobe Premiere. Już teraz zapowiem, że bonusem będzie tutaj przedstawienie zewnętrznego programu, który zwiększy efektywność tego działa, a zarazem zmniejszy czas oczekiwania.
 • Eksport finalny naszego projektu. Kodeki, jakie opcje muszę zaznaczyć? W końcu dowiesz się, w jaki sposób prawidłowo wyeksportować swój projekt. Od teraz nie będziesz podejmował decyzji na chybił trafił.
 • Dużo tego? To i tak nie wszystko. Ale to jedyna droga, aby montować filmy w sposób lepszy niż pozostali. Nie tylko w Adobe Premiere PRO.

 

Kurs Adobe Premiere

 

 

Każda lekcja kursu Adobe Premiere PRO zawiera w sobie szereg informacji, które pomogą Ci w poznaniu programu Adobe Premiere, a dodatkowo są one okraszone wskazówkami oraz poradami aby jeszcze efektywniej zastosować je w praktyce.

Podzielone są one tematycznie aby w sposób logiczny poznawać program.Finalnym efektem będzie moment kiedy oglądasz materiał wideo będzie w stanie powiedzieć “wiem, jak to zrobić”.

Każdy materiał wideo, każda lekcje to perełka, którą szlifowałem tak aby niosła za sobą całą esencję edycji wideo oraz pracy w Adobe Premiere PRO.

Muszę przyznać, że w kursie Adobe Premiere znajduje się kilka lekcji / tematów, których sam niedawno nauczyłem się z zagranicznych poradników. Przestudiowałem chyba wszystkie najważniejsze pozycje, które uczą Premiere PRO aby przekazać Ci możliwie wszystkie informacje. Moim celem było stworzenie komleksowego szkolenia – udało się.

Dostosowałem tak materiały źródłowe do nauki, aby nauka była łatwiejsza, przyjemniejsza i bardziej zrozumiała. Po to abyś mógł od razu zastosować naukę w praktyce. Abyś zrozumiał do czego dane efekty przydadzą Ci się podczas późniejszej edycji.

Zapraszam na stronę produktu kurs Adobe Premiere PRO.

Bartosz

Bartosz Bartczak - autor bloga. Pasjonat wideorejestracji montażu oraz postprodukcji wideo. Chętnie dziele się wiedzą odnośnie świata edycji wideo. Na swoim koncie mam ponad 100 godzin materiałów szkoleniowych, które stworzyłem. Zostań ze mną Wideo Ninja!

1 komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.